Aktualności

5. urodziny Centrum Historii Zajezdnia!

publikacja / 06-09-2021
banner

Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej świętuje w tym roku swoje 5. urodziny! Zapraszamy do wspólnego świętowania podczas dni otwartych 16–19 września.

Chociaż nadal, by pokazać ile mamy lat, potrzebujemy palców jednej ręki, to jest to dla nas ogromna radość. Przez te pięć lat mieliśmy przyjemność spotkać się z Wami na 12 koncertach, 69 wystawach, 97 pokazach filmowych (w tym 37 plenerowych), podczas 184 działań edukacyjnych i aż 763 wydarzeń o szerokiej tematyce. Z naszych wyliczeń wynika, że zbiliśmy z Wam piątkę ponad 510 tysięcy razy, gdy odwiedzaliście Zajezdnię.


Zapraszamy na początek wielkiego świętowania już 16–19 września czyli na przedłużony weekend z Zajezdnią! Czekać będą na Was słodkości, a nasze wystawy „Wrocław 1945–2016” oraz „Zajezdnia strajkuje” zobaczycie całkowicie za darmo. Dodatkowo, dla tych ciekawych każdego szczegółu naszej wystawy stałej, przewidziane jest zwiedzanie z przewodnikiem, każdego dnia o godzinie 15:00, nie zapomnijcie się wcześniej zapisać (wystawa@zajezdnia.org)! Nie zabraknie również możliwości sprawdzenia swojej wiedzy w naszych quizach tematycznych. Żądni rywalizacji będą się mogli sprawdzić podczas specjalnej gry terenowej, którą zaplanowaliśmy na finał weekendu – niedzielę 19 września. Chętni niech już szykują swoją drużynę – więcej informacji na ten temat wkrótce. W niedzielę mamy także gratkę dla poszukiwaczy skarbów i rzeczy z duszą – nasz zajezdniowy Pchli Targ.


Dla tych z Was, którzy – tak jak my – nie mogą się już doczekać wspólnego świętowania przygotowaliśmy urodzinowy konkurs „Jak dobrze znasz Wrocław?”. Każdego dnia na naszym facebooku pojawi się zdjęcie Wrocławia, a my zapytamy Was, gdzie dokładnie zostało ono zrobione. Materiały zdjęciowe będą pochodzić z naszego bogatego archiwum, które ciągle może się rozwijać dzięki Waszym darom.

Odliczajmy wspólnie dni do 16 września!