Drukuj podgląd Close

Pokazano 6 rekordów

Opis archiwalny
NSZZ Solidarność prawa człowieka
Zaawansowane opcje wyszukiwania
Drukuj podgląd Hierarchy Zobacz:

6 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi

Wytnij rozplakatuj blok ulotek opozycyjnych

Karta podzielona na 16 pól przeznaczonych do wycięcia, w każdym inne hasło opozycyjne Lech Wałęsa i TKK "S" naszymi reprezentantami / Reforma gospodarki to nie podwyżki cen / Chcemy Polski bez więźniów politycznych / Praca nie może być karą. Żądamy anulowania ustawy o przymusie pracy / Żądamy demokratycznej ordynacji wyborczej / Dość podwyżek cen! Nie mniejszać norm żywnościowych! Żądamy dodatku drożyźnianego! / Uwolnić bezprawnie więzionych działaczy Solidarności i KSS KOR / Prawo do zrzeszania się prawem naturalnym, a nie nadanym. Żądamy pluralizmu związkowego i swobody zrzeszania się / Chcemy wyborów a nie głosowania na narzuconych kandydatów / Nie ma reformy gospodarczej bez poparcia załóg / Domagamy się przestrzegania praw człowieka. Żądamy uwolnienia więzionych za swoje i nasze przekonania / Przywrócić społeczne wersje ustaw o cenzurze i szkołach wyższych / Nasza odpowiedź na niedemokratyczne wybory: bojkot / Przekuć SKOTy na pługi / Przywrócić do pracy wyrzuconych za działalność związkową / Informując i wspomagając niezależną prasę łamiesz monopol informacyjny / TW / wytnij rozplakatuj 04.05.1982 weszła w życie ustawa o szkolnictwie wyższym, zaś 13.10.1985 odbyły się wybory do Sejmu - ostatnie przed wyborami czerwcowymi w 1989.

NSZZ Solidarność

Polska '86: kalendarz

Na kalendarzu umieszczono cytat z S. Mrożka, cenę kalendarza oraz datę wprowadzenia stanu wojennego podpisaną jako Deklaracja Praw Człowieka w Polsce.

NSZZ Solidarność

Statut NSZZ Solidarność / Strajk 22 I 1981 MKS Jelenia Góra

Statut NSZZ Solidarność, wydany w Jeleniej Górze w 1980 r.; na wewnętrznej stronie okładki grafika upamiętniająca strajk w klubie "Gencjana" w Jeleniej Górze 22.01.1981 - krzyż o podstawie z ręki z zaciśniętą pięścią, data, napis strajk MKS Jelenia Góra; na ostatniej stronie odręczne notatki właściciela dotyczące przelania 40.000 zł na konto Janusza Sokołowskiego

NSZZ Solidarność