Pokazano 294 rekordów

Opis archiwalny
Obiekt
Zaawansowane opcje wyszukiwania
Drukuj podgląd Hierarchy Zobacz:

287 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi

Kombatanci

Zlot kombatantów II Samodzielnego Batalionu Miotaczy Ognia, Grudziądz lata 70. XX w. Na zdjęciu: pierwsi od lewej: Franciszek Jakubiak, Ryszard Bohr, prof. U.M.K. w Toruniu

N.N.

Wiec wyborczy Solidarności w Świdnicy

Wiec wyborczy Solidarności na Rynku w Świdnicy, 1 maja 1989. Scena stoi przed wejściem do lokalnego Biura Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". Na scenie, od prawej, kandydaci Solidarności do Senatu m.in.: Mieczysław Tarnowski (drugi), Włodzmierz Bojarski (trzeci).

Grzegorz Starostecki

Pogrzeb Kazimierza Michalczyka

Pogrzeb Kazimierza Michalczyka (zm. 2.09.1982). Na zdjęciu: kondukt żałobny na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu, 7.09.1982. Kazimierz Michalczyk zmarł w wyniku ran postrzałowych odniesionych podczas pacyfikacji przez ZOMO demonstracji, która odbyła się we Wrocławiu dn. 31.08.1982.

N.N.

Jeniec wojenny/robotnik przymusowy

Władysław Jesionka jako robotnik przymusowy w okresie niewoli niemieckiej, 1939-1945. Na odwrocie dedykacja o treści: "Na pamiątkę Najdroższem Rodzicom oraz Braciom i siostrom zasyłam - Wasz Syn Władek" oraz niewyraźna pieczątka zakładu fotograficznego w Demmin - najprawd. w Meklemburgii-Pomorze Przednie.   Władysław Jesionka (ur. 6.09.1916, Niedary) w 1939 r. jako strzelec straży granicznej trafił do niemieckiej niewoli, w której spędził całą wojnę (początkowo w obozie jenieckim Stalag II-C, skąd 1.04.1941 zwolniony został do urzędu pracy w Stralsund); po wojnie wykonywał zawód instalatora wodociągów i kanalizacji.

N.N.

Pelagia Rumińska - zdjęcie współczesne Świadka Historii

Portret współeczesny Pelagii Rumińskiej. Pelagia Rumińska (z domu Witkowska) urodziła się 20 grudnia 1917 roku w Częstochowie. Jej rodzice prowadzili gospodarstwo, a także sklep spożywczy. Ojciec świadka pracował również w fabryce „Częstochowianka”. Pani Pelagia łączyła liczne obowiązki domowe ze szkolnymi. Jak sama jednak wspomina - w domu niczego jej nie brakowało. Znajdowała czas na wyjścia do kina i udzielała się w harcerstwie. W 1939 roku wyszła za mąż za żandarma Wojska Polskiego. Całe życie związana jest z Częstochową. Tam też po wojnie pracowała jako przedszkolanka.

Beniuk Szymon

Demonstracja 1 maja 1989

Demonstracja 1 maja 1989. Na zdjęciu: kordon milicyjny na ul. Kazimierza Wielkiego skrzyżowanie z ul. Eugeniusza Gepperta; widoczne samochody milicyjne: Nysa 522 (po lewej) i transportowy Star, Wrocław 1.05.1989.

Jachym Henryk

Demonstracja 1 maja 1989

Demonstracja 1 maja 1989. Na zdjęciu: demonstranci na ul. Kazimierza Wielkiego na wysokości budynku narożnego usytuowanego pomiędzy ul. Kazimierza Wlk., a ul. Stanisława Leszczyńskiego; na pierwszym planie milicyjna Nysa 522, Wrocław 1.05.1989.

Jachym Henryk

Delatyn

Teofil Niedziewicz (pierwszy z prawej) i jego żona Kazimiera (druga z lewej) w towarzystwie znajomych na ganku wynajętego domu w Delatynie, II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Poczet sztandarowy

Poczet sztandarowy. Na zdjęciu: Konrad Margolt członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (drugi z lewej). Po lewej sztandar Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Wroclaw-Pilczyce.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz (pierwszy z prawej) i jego żona Kazimiera (z lewej) w towarzystwie znajomego, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Poczet sztandarowy

Poczty sztandarowe. Na zdjęciu: ks. kard. Henryk Gulbinowicz w towarzystwie pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich we wnętrzu Kościoła Garnizonowego pw. św. Elżbiety we Wrocławiu; Konrad Margolt członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (vis a vis hierarchy, bez szarfy), pocz. XXI w.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz i jego żona Kazimiera (pierwsi z lewej) z synem Jerzym (malec w czapce) w towarzystwie znajomych, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Poczet sztandarowy

Poczty sztandarowe. Na zdjęciu: poczty sztandarowe organizacji kombatanckich we wnętrzu Kościoła Garnizonowego pw. św. Elżbiety we Wrocławiu; Konrad Margolt członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (trzeci z prawej), pocz. XXI w.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz i jego żona Kazimiera z synem Jerzym, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz i jego żona Kazimiera, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz i jego żona Kazimiera z synem Jerzym na spacerze, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Delatyn

Teofil Niedziewicz (drugi z lewej) i jego żona Kazimiera (trzecie z prawej) z synem Jerzym (w wózku) w towarzystwie krewnych ze strony Teofila, Delatyn II poł. lat 30. XX w. W latach 1935-1939 Teofil Niedziewicz pracował w Sądzie Grodzkim w Delatynie.

N.N.

Pogrzeb Kazimierza Michalczyka

Pogrzeb Kazimierza Michalczyka (zm. 2.09.1982). Na zdjęciu: kondukt żałobny na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu w tle widoczna kaplica, 7.09.1982. Kazimierz Michalczyk zmarł w wyniku ran postrzałowych odniesionych podczas pacyfikacji przez ZOMO demonstracji, która odbyła się we Wrocławiu dn. 31.08.1982.

N.N.

Kombatanci

Zlot kombatantów II Samodzielnego Batalionu Miotaczy Ognia, Grudziądz lata 70. XX w. Na zdjęciu: w środku stoi Franciszek Jakubiak, obok niego gen. dywizji Krzeczkowski en face rozmawia z płk. Piotrem Sienkiewiczem.

N.N.

Wiec wyborczy Solidarności w Świdnicy

Wiec wyborczy Solidarności na Rynku w Świdnicy, 1 maja 1989. Scena stoi przed wejściem do lokalnego Biura Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". Na scenie stoją, od prawej, kandydaci Solidarności do Sejmu i Senatu: Mieczysław Tarnowski (2.), Marian Kowal (3., za kobietą), Jan Lityński (5.), Włodzmierz Bojarski (6., ostatni).

Grzegorz Starostecki

Budowa "Arkad Wrocławskich"

Miejsce budowy gmachu "Arkady Wrocławskie" - kwartał ograniczony ulicami: Komandorską, Swobodną, Powstańców Śląskich, Nasypową.

Matyńska Barbara

Uroczystość wręczenia nagród miasta Wrocławia

inaugurująca Dni Wrocławia uroczystość wręczenia nagród miasta Wrocławia za rok 1970 w Sali Książęcej Ratusza; trzeci od lewej (w dwurzędowej marynarce) przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej we Wrocławiu Stanisław Panek

Kokurewicz Stanisław

Zjazd motorowy w Pradze

Uczestnicy zjazdu stojący pod pomnikiem Jana Husa w centralnej części rynku staromiejskiego. Maria Bigosińska klęczy (pierwsza z lewej) w pierwszym rzędzie.

N.N.

Wyniki 1 do 100 z 294