Biuletyn Świdnicki NSZZ "Solidarność", nr 3
- PL OPiP IV-3-1-888-1-1
- Jednostka archiwalna
- 1985
Część z Dokumenty Życia Społecznego
NSZZ "Solidarność" Ziemi Świdnickiej
1 rekordów z cyfrowym obiektem Pokaż wyniki z obiektami cyfrowymi
Biuletyn Świdnicki NSZZ "Solidarność", nr 3
Część z Dokumenty Życia Społecznego
NSZZ "Solidarność" Ziemi Świdnickiej
Koszary Armii Sowieckiej w Świdnicy
Część z Zbiory fotograficzne
Świdnica, 05-02-1991. Opuszczone koszary Armii Sowieckiej w Świdnicy. Fot. NAF Dementi
NAF Dementi
Relacja Juliusza Januszewskiego
Relacja Juliusza Januszewskiego, nauczyciela historii w Liceum Ogolnokształcącym nr VIII. Relacja dotyczy realiów życia studenckiego w latach 80. na Politechnice Wrocławskiej oraz na Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, stosunków studentów z kadrą naukową, studenckich działań antykomunistycznych, pobicia przez ZOMO, okresu stanu wojennego, wizyty Jana Pawła II we Wrocławiu w 1983 roku oraz towarzyszących jej nastrojów społecznych.
Januszewski Juliusz
Relacja księdza katolickiego Adam Prażaka, proboszcza parafii św. Anny we Wrocławiu-Widawie. Relacja wyboru seminarium we Wrocławiu, Wrocławskich Dni Duszpasterskich, które wraz z innymi diakonami obsługiwał, udziału we mszy podczas strajku w zajezdni przy ulicy Grabiszyńskiej.
Prażak Adam
Relacja Ryszarda Mocka, opozycjonisty i górnika kopani KWK Thorez w Wałrzychu, uczestnika strajku w kopalni Thorez, członka Komitetu Założycielskiego „S” KWK Thorez, kolportera prasy drugoobiegowej, założyciela podziemnych drukarni, członka Duszpasterstwa Ludzi Pracy, wielokrotnie areztowanego i represjonowanego. Relacja dotyczy zaangażowania w działność opozycyjną w Wałbrzychu i na Dolnym Śląsku, fali strajków w sierpniu 1980 roku, organizacji drukarni i kolpotrtażu, kontaktów z opozycjonistami z Wrocławia i represjami spowodowanymi zaangażowaniem świadka w działaność opozycyjną.
Mocek Ryszard
Relacja Stanisława Kowalskiego
Relacja biograficzna Stanisława Kowalskiego dotyczy dzieciństwa, lat II wojny światowej oraz życia codziennego w powojennej rzeczywistości. Pierwszą część nagrania stanowi wywiad biograficzny, w drugiej części nagrania świadek odpowiada na pytania z kwestionariusza.
Kowalski Stanisław
Relacja Agnieszki Zabłockiej-Kos
Relacja Agnieszki Zabłockiej-Kos, historyka sztuki, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizującej się w architekturze miejskiej XIX i XX wieku. Relacja dotyczy nauki w Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu w okresie PRL, studiów architektonicznych na Politechnice, przebiegu studiów, pracy w urzędzie wojewódzkiego konserwatora zabytków, pracy na Politechnice, badania historii budynków na Starym Mieście, pracy na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Historii Sztuki.
Zabłocka-Kos Agnieszka
правда/ Prawda. Pisemko Ruchu Młodzieży Niezależnej Świebodzice-Świdnica
Część z Dokumenty Życia Społecznego
Ruch Młodzieży Niezależnej
Obszerna relacja Jerzego Jędrzejczyka. Relacja Jerzego Jędrzejczaka dotyczy dotyczy II wojny światowej w Lublinie, Obozu koncentracyjnego na Majdanku, przejścia frontu radzieckiego, funkcji posłańca Armii Krajowej, początków przygody z boksem, zdobycia tytułu wicemistrza Polski w wadze lekkiej, ukończenia Małego Seminarium Nauczycielskiego OO. Karmelitów Bosych w Wadowicach, pracy w licznych miejscowościach na Dolnym Śląsku, jako kierownik wydziałów kultury, organizator zespołów teatralnych i zespołów muzycznych oraz nauczyciel, służby wojskowej, studiów na reżyserii teatralnej w Warszawie, zaangażowania w harcerstwo i boks, a także organizacji obozów harcerskich.
Jędrzejczak Jerzy
Relacja Jacka Spiechowicza , zawodnika i trenera piłki ręcznej oraz zawodowego żołnierza. Relacja dotyczy łączenia studiów z częstymi treningami, relacji między zawodnikami i trenerami, metod szkoleniowych słynnych trenerów piłki ręcznej, wyjazdów zagranicznych z klubem, a także obrazu Wrocławia w PRL-u.
Spiechowicz Jacek
Relacja Bohdana Roskowskiego, Powstańca Warszawskiego, odznacoznego Warszawskim Krzyżem Powstańczym i Krzyżem Armii Krajowej nadany w Londynie, dotyczy II wojny światowej w Warszawie, Powstania warszawskiego, oblężenia Wrocławia przez Armię Czerwoną.
Rostkowski Bohdan
Penetrator. Biuletyn Informacyjny
Część z Dokumenty Życia Społecznego
Komitet Redakcyjny "WMH-Penetrator" przy I LO w Świdnicy
Biuletyn Informacyjny NSZZ "Solidarność" Ziemi Świdnickiej
Część z Dokumenty Życia Społecznego
Biuletyn Świdnicki NSZZ "Solidarność"
Część z Dokumenty Życia Społecznego
NSZZ "Solidarność" Ziemi Świdnickiej