Siedlce, pow. oławski, woj. dolnośląskie

Taksonomia

Kod

Uwagi do zakresu

Noty źródłowe

Display note(s)

Terminy hierarchiczne

Siedlce, pow. oławski, woj. dolnośląskie

Terminy równoznaczne

Siedlce, pow. oławski, woj. dolnośląskie

Powiązane terminy

Siedlce, pow. oławski, woj. dolnośląskie

5 Opis archiwalny results for Siedlce, pow. oławski, woj. dolnośląskie

5 results directly related Exclude narrower terms

Relacja Petro Danyło

Relacja Petro Danyło dotyczy życia codziennego w Dźwinaczu, zabaw dzieci bojkowskich i żydowskich, czasów II wojny światowej w Bieszczadach, działań partyzantów i walk partyzantów z okupantem. Świadek też opowiada o wymianie ludności między Polską a USRR, wysiedleniu z rodzinnej wsi, kolektywizacji, walce władz z partyzantką ukraińską, terrorze KGB, a także niepewności pierwszych lat powojennych w Obertynie.

Danyło Petro

Relacja Józefy Szczepuły

Relacja biograficzna Józefy Szczepuły, dotyczy losów rodzin zamieszkałych w Obertynie, działalności UPA w okolicach Obertyna, życia codziennego podczas wojny, przesiedlenia na Ziemie Zachodnie i Północne, organizacji powojennego życia.

Szczepuła Józefa

Relacja Ewy Ludmiły Kowalewskiej

Relacja biograficzna Ewy Ludmiły Kowalewskiej. Relacja dotyczy dzieciństwa i codzienności na przedwojennym Polesiu, losów rodziny w czasie II wojny światowej, wyjazdu na zachód i realiów życia w powojennej rzeczywistości, wyglądu Wrocławia po wojnie, pracy zawodowej w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego, w Herbapolu oraz w PZU , wczasów pracowniczych oraz wydarzeń z historii PRL takich jak: Wystawa Ziem Odzyskanych, śmierć Stalina, epidemia ospy we Wrocławiu, powstanie Solidarności, stanu wojennego, transformacje oraz powódź w 1997 roku.

Kowalewska Ewa Ludmiła

Relacja Władysławy Jankowskiej

Relacja Władysławy Jankowskiej, świadka zbrodni wołyńskiej, przesiedlonej przez Niemców na teren III Rzeszy w wieku 12 lat. Relacja dotyczy sytuacji na Wołyniu w 1943 roku, znalezenia się w jadącym do nazistowskiego obozu pracy pociągu, życia w nazistowskich Niemczech w czasie II wojny światowej, pracy w Arbeitslager, wygnanie z Arbeitslager, życia na linii frontu, kapitulacji III Rzeszy, pobytu w obozie przejściowym, życia w powojennej Polsce.

Jankowska Władysława